Czy można farbować włosy w ciąży?

farbowanie włosów Jedną z najpopularniejszych metod zarówno odmiany, jak i dbania o swój wizerunek jest koloryzacja włosów. Każda kobieta zarówno przed ciążą jak i w czasie ciąży chce czuć się zadbana i pragnie mieć piękny, idealny kolor włosów.

Wiele kobiet będących w ciąży zastanawia się jednak nad bezpieczeństwem swojego dziecka w trakcie farbowania włosów. Zabieg koloryzacji włosów jest oparty na działaniu wielu substancji chemicznych i barwników, dlatego wiele kobiet z troski o bezpieczeństwo dziecka powstrzymuje się od farbowania włosów, szczególnie w pierwszym trymestrze ciąży. Czy zatem w trakcie ciąży można farbować włosy? Temat farbowania włosów w ciąży budzi pewne kontrowersje. Wiele kobiet poszukuje konkretnej odpowiedzi, próbując dowiedzieć się, czy farbowanie włosów w ciąży jest rzeczywiście szkodliwe. Otóż większość badań wskazuje na to, że składniki występujące w farbach do włosów nie są wysoce toksyczne, ponieważ bardzo niewielka ilość barwników jest wchłaniana przez skórę w trakcie farbowania i nie przenika do krwiobiegu. Ta niewielka ilość nie jest uważana za szkodliwą dla płodu. Dalego zabieg farbowania włosów w trakcie ciąży można uznać za bezpieczny.

Farby do włosów bez amoniaku

Pomimo, że farbowanie włosów w ciąży nie wpływa negatywnie na płód, ponieważ farby nie zawierają szkodliwych substancji, które mogłyby przeniknąć do krwiobiegu, należy jednak pamiętać, aby unikać farb z amoniakiem. Amoniak w swoim składzie zawiera bardzo silne, chemiczne opary, których wdychania powinno się unikać. Dlatego zalecane jest niestosowanie farb zawierających w składzie tę substancję podczas farbowania włosów w ciąży.

Na rynku istnieją farby bez amoniaku, które są bezpieczne dla kobiet w ciąży i osób, dla których niewskazana jest styczność z tą substancją. Ta nowoczesna generacja farb nie tworzy toksycznych oparów podczas ich nakładania, ponieważ amoniak zastąpiony jest substancjami, często pochodzenia roślinnego, które nie stwarzają większego zagrożenia.