Jak często wykonywać zabieg endermologii?
Endermologia to obecnie jeden z bardziej popularnych zabiegów kosmetycznych o wszechstronnym działaniu i szerokim zastosowaniu. Można wykonywać go zarówno na twarz, jak i na pozostałe części ciała, aby poprawić krążenie krwi i limfy, a tym samym zredukować obrzęki, złagodzić bóle mięśniowe. Zobacz, na czym polega endermologia, gdzie, jak często i kiedy warto ją wykonać.
Endermologia twarzy – jak często, co ile dni?
Wspomniana uniwersalność endermologii pozwala stosować zabieg nie tylko na ciało, ale też na twarz. W miejscach, gdzie skóra jest szczególnie wrażliwa i podatna na zmiany oraz uszkodzenia, doskonale sprawdzi się pielęgnacja profesjonalna. Wykorzystanie masażu podciśnieniowego pozwoli dotrzeć do głębszych warstw skóry, aby już u podstaw zwalczać postępujące procesy starzenia oraz przywrócić jej utraconą gęstość. To możliwe, bo stymulacja wibracjami wspomaga procesy regeneracyjne tkanek i stymuluje je. W ten sposób widocznie poprawia się struktura skóry, głównie jej ujędrnienie i gładkość.
Ale jak często wykonywać endermologię, żeby powyższe rezultaty były widoczne? Na pewno należy zachować równowagę – w tym bez wątpienia pomoże kosmetolog, do którego się udasz. Zazwyczaj jednak endermologię wykonuje się w seriach po około 15-20 zabiegów. Na początku częstotliwość jest większa, można spotykać się z kosmetologiem co 2-3 dni. Z czasem odstępy są coraz dłuższe i ograniczają się do wykonywania zabiegów przypominających 1-2 razy w miesiącu. Do ich przeprowadzenia wykorzystywane są dwa typy urządzeń:
- LPG Alliance Medical – endermologia,
- Endermolift – zabieg na twarz.
Jak długo utrzymują się efekty po endermologii?
Niewiele jest zabiegów tak skutecznych jak endermologia. Zazwyczaj efekty po domowej pielęgnacji są krótkotrwałe, o ile w ogóle zauważalne. W przypadku tego procesu mówimy o wzmocnieniu każdego rodzaju skóry – wrażliwej, wiotkiej, pokrytej zmarszczkami. Lepiej przyjmuje ona formuły odżywcze, dlatego już zakończenie jednej serii zabiegów skutkuje poprawą jakości cery i lepszym wyglądem twarzy.
Dotyczy to również pozostałych części ciała. Gdy zabiegi endermologii uzupełnimy i wzmocnimy dietą oraz ćwiczeniami, możemy oczekiwać, że cellulit na długo pozwoli o sobie zapomnieć.
Wspomniane wyżej zabiegi przypominające są niezbędne dla podtrzymania efektów. Wtedy można oczekiwać widocznego poprawienia wyglądu sylwetki, jakości skóry na twarzy i ciele nawet przez rok.
Ile można schudnąć po endermologii?
Zabieg endermologii nie jest skierowany ściśle na odchudzanie, choć bez wątpienia wspomaga procesy redukcji tkanki tłuszczowej. Dlatego warto odpowiedzieć sobie na pytanie, ile przy okazji można schudnąć? Tutaj dużo zależy nie tyle od samych zabiegów, co indywidualnych predyspozycji oraz zaangażowania. Nie bez znaczenia jest też dieta eliminacyjna oraz ćwiczenia. Jednak w przełożeniu na faktyczne wyniki, łatwiej jest podać możliwe straty centymetrów np. w talii. Nierzadko jest to nawet 5 cm!
Endermologia to zabieg odpowiedni na wszystkie części ciała – także na twarz. Mądrze zaplanowany przebieg zabiegów, ich częstotliwość oraz intensywność pozwolą cieszyć się piękną skórą, która wygląda zdrowo i jest jędrna.