Jak skutecznie pozbyć się drugiego podbródka?

Jak skutecznie pozbyć się drugiego podbródka

Wiele kobiet zmaga się z problemem podwójnego podbródka. Wbrew pozorom nieestetyczny fałd tłuszczowy nie jest zmorą jedynie płci pięknej, ale również mężczyzn. Jednak w dobie dynamicznego rozwoju medycyny estetycznej możemy walczyć z tą przypadłością. Pozwalają na to nowatorskie zabiegi kosmetologiczne, o których więcej szczegółów dowiesz się z poniższego artykułu.

Bezbolesna walka z podwójnym podbródkiem 

Współczesna kosmetologia pozwala na bezbolesną walkę z problematyczną tkanką tłuszczową zlokalizowaną w okolicach żuchwy. Zabiegiem umożliwiającym bezinwazyjne rozbijanie komórek tłuszczowych jest endermologia. Jest to masaż wykorzystujący podciśnienie, które oddziałuje na skórę i tkanki podskórne. Głowica urządzenia zasysa i masuje skórę dwiema rolkami.

Skutkiem wspomnianego zabiegu jest ujędrnienie skóry oraz poprawienie konturu twarzy. Dzieje się tak dlatego, że skóra jest stymulowana do odnowy biologicznej. Poprzez masaż podciśnieniowy komórki skóry przyspieszają produkcję kolagenu i elastyny, co daje efekt rozświetlenia i ujędrnienia podbródka.

Bezoperacyjny lifting twarzy, czyli zabieg HIFU

HIFU to skrót od angielskiego wyrażenia High Intensity Focused Ultrasound, czyli inaczej skoncentrowane fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości. Zabieg HIFU jest jedną z najskuteczniejszych metod stosowanych do zwalczania drugiego podbródka.

Precyzyjna wiązka fal ultradźwiękowych pozwala dotrzeć do głębokich warstw skóry, wywołując proces punktowej termicznej koagulacji. Skutkuje to zapoczątkowaniem kolagenogenezy oraz regeneracji włókien kolagenowych. Dzięki temu skóra staje się jędrniejsza i napięta, a po zabiegu może nosić jedynie ślady delikatnego zaczerwienienia. Wykorzystanie fal HIFU jest zabiegiem nieinwazyjnym dającym efekt porównywalny z chirurgicznym liftingiem.

Terapia dwutlenkiem węgla

Równie skuteczną bronią w walce z podwójnym podbródkiem jest karboksyterapia. Jest to zabieg, podczas którego pod skórę aplikuje się określone dawki medycznego dwutlenku węgla (CO2). Ostrzykiwanie problematycznych obszarów działa dwufazowo: biochemicznie i mechanicznie. W praktyce zabieg polega na wywołaniu kontrolowanego stanu zapalnego,  co skutkuje stymulacją komórek do produkcji kolagenu i elastyny.

Działanie mechaniczne objawia się rozbijaniem złogów tłuszczowych w pożądanej okolicy. Aplikowany w warstwy podskórne dwutlenek węgla przekształca się w kwas węglowy, który uszkadza błony komórek tłuszczowych. Dochodzi do tzw. zjawiska lipolizy, a prościej mówiąc rozpadu tłuszczów. Procesy zachodzące w tkankach podczas iniekcji gwarantują wygładzenie i ujędrnienie skóry.

Wspomniane metody są obecnie jednymi z najskuteczniejszych w walce z podwójnym podbródkiem. Ich popularność nieustannie rośnie głównie za sprawą bezinwazyjności i efektów porównywalnych do tych osiąganych za pomocą zabiegów chirurgicznych. Jednak, mimo że są to zabiegi bezpieczne warto skonsultować się ze specjalistą, który zweryfikuje czy nie występują u nas przeciwwskazania do ich wykonania.