Metody walki z cellulitem?

cellulit Cellulit to jeden z najbardziej znienawidzonych wrogów kobiet. Jego pojawienie się oznacza kłopoty – skóra traci elastyczność, nieestetycznie marszczy się. Co gorsza, trudno pozbyć się tego efektu i odzyskać jędrność. Najczęstszymi obszarami, jakie atakuje cellulit są uda, biodra, pośladki i brzuch. Dowiedz się, jakie są naprawdę skuteczne metody zwalczania pomarańczowej skórki.

Domowe sposoby – dieta i ćwiczenia

Sporo kobiet próbuje pozbyć się cellulitu domowymi sposobami. W tym celu angażują się w ćwiczenia oraz stosują zbilansowaną dietę. Najważniejsze jest, aby była ona bogata w wodę – należy przyjmować nawet 2-3 litry płynów dziennie. W diecie antycellulitowej nie mogą znajdować się słodycze, słodkie przekąski, kolorowe napoje gazowane. Zaleca się ograniczenie produktów wysokoprzetworzonych o dużej zawartości soli, jak również oczyszczonych produktów zbożowych, zwłaszcza bogatych w cukier.

Niestety, czasem dieta i ćwiczenia to za mało, żeby pozbyć się cellulitu. Dlaczego tak się dzieje? Niektórzy mają gorszą przemianę materii, prowadzą siedzący tryb życia i genetycznie są obciążeni tego typu zmianami. Jednak nawet wtedy mogą oni liczyć na poprawę wyglądu. Wystarczy, że zdecydują się skorzystać z profesjonalnych zabiegów kosmetycznych. Oto niektóre z nich.

Endermologia – skuteczny masaż podciśnieniowy

Jednym z bardziej popularnych i nieinwazyjnych zabiegów wspomagających zwalczanie cellulitu jest endermologia. To zabieg, w którym urządzenie wprowadza w wibracje głowice, a ta stymuluje poszczególne partie ciała. Efektem masażu podciśnieniowego jest udrożnienie układu krwionośnego i limfatycznego oraz usprawnienie przepływu krwi. Skóra staje się gładsza, jędrniejsza i lepiej napięta.

Drenaż limfatyczny – pogromca cellulitu

W jaki sposób pozbyć się cellulitu? Pewnym ratunkiem może się okazać drenaż limfatyczny, czyli zabieg łączący techniki manualne oraz masaż z wykorzystaniem aparatu do kompresji pneumatycznej. Chodzi o stworzenie układowi limfatycznemu odpowiednich warunków do regeneracji, aby pracował wydajniej. Wtedy ryzyko powstawania obrzęków tłuszczowych czy limfatycznych znacznie się zmniejsza, co pozwala zmniejszyć cellulit i poprawić elastyczność skóry.

Contour sculp – numer 1 na świecie

Rzeźbienie ciała przy pomocy contour sculp to obecnie numer jeden na świecie. Urządzenie jest bezpieczne i skuteczne, szczególnie jeśli chodzi o spalanie tkanki tłuszczowej, budowanie mięśni brzucha, unoszenie pośladków, wysmuklanie talii. Technologia stymuluje mięśnie do pracy, działając na bardzo podobnych zasadach do intensywnych ćwiczeń fizycznych. Oczywiście tutaj nie ma żadnego wysiłku ze strony klienta, a efekty przy regularnym stosowaniu są naprawdę zachwycające.

Storz Medical – fala uderzeniowa na cellulit

Likwidacja cellulitu falą uderzeniową cieszy się dużym uznaniem. Ta metoda pozwala wygładzić pomarańczową skórkę poprzez mechaniczne stymulowanie tkanek i poprawę krążenia krwi. Sylwetka jest modelowana pod wpływem redukcji tkanki tłuszczowej, która znajduje się tuż pod skórą. E efekcie dochodzi do jej ujędrnienia i widocznej poprawy elastyczności.