Co zamiast liposukcji? Alternatywy.

Co zamiast liposukcji Alternatywy. 

Często nieskutecznie walcząc z niechcianą tkanką tłuszczową zgromadzoną w różnych obszarach naszego ciała, decydujemy się skorzystać z pomocy specjalisty. Niejednokrotnie nie widząc innej możliwości, jesteśmy w stanie poddać się ingerencji chirurgicznej. Jednak nie zawsze musi być to konieczne. W czasach dynamicznego rozwoju medycyny estetycznej i kosmetologii istnieją mniej inwazyjne metody pozwalające na rozprawienie się z tym problemem.

Endermologia, czyli masaż podciśnieniowy. 

Masaż wykorzystujący podciśnienie do walki z tkanką tłuszczową jest metodą bezinwazyjną wykonywaną na niemal każdą okolicę ciała zarówno twarz, jak i brzuch czy uda. Podczas zabiegu głowica urządzenia masującego zasysa fałdy skóry i masuje ją za pomocą dwóch rolek. Technologia ta pozwala na dotarcie do najgłębszych warstw tkanki tłuszczowej, gwarantując w ten sposób jej redukcję i ujędrnienie skóry.

Endermologia jest doskonałym zabiegiem zwalczającym komórki tłuszczowe miejsc opornych na tradycyjne ćwiczenia fizyczne.

Niska temperatura w walce z tkanką tłuszczową.

Metodą wykorzystującą do zwalczania tkanki tłuszczowej niską temperaturę jest kriolipoliza. Zabieg polega na zamrażaniu komórek tłuszczowych. W trakcie zabiegu do skóry przykładane jest urządzenie zasysające tkankę i chłodzące ją.

Zastosowanie niskiej temperatury powoduje wywołanie kontrolowanego stanu zapalnego komórek tłuszczowych i rozbicie ich na kwasy tłuszczowe, których organizm jest w stanie bez problemu się pozbyć. Wymrażanie komórek tłuszczowych skutkuje zmniejszeniem ilości tkanki tłuszczowej. Kriolipoliza jest bezbolesna, mimo to po zabiegu mogą wystąpić zaczerwienienia i siniaki na skórze.

Największa skuteczność zabiegu dostrzegana jest na małych powierzchniach zabiegowych. Szczególnie zalecana jest w przypadku chęci redukcji tkanki tłuszczowej w obrębie górnej partii ud, na brzuchu i biodrach. Należy pamiętać, że kriolipoliza nie może być stosowana na ranach, tatuażach czy znamionach. Przeciwwskazaniem do zabiegu są różnego rodzaju choroby skóry np. łuszczyca, bielactwo.

Co więcej, po około czterech tygodniach od wykonania kriolipolizy zaleca się wykonanie endermologii dla wzmocnienia efektów zabiegu. Jednak nie jest to konieczne.

Gdzie najlepiej wykonać nieinwazyjne zabiegi zwalczające tkankę tłuszczową?

W przeciwieństwie do liposukcji, w przypadku endermologii i krioterapii ze względu na ich bezinwazyjność, nie ma konieczności wykonywania zabiegów w specjalistycznych klinikach. Dostęp do wspomnianych zabiegów jest obecnie bardzo powszechny. Dobrej rangi gabinet kosmetyczny zapewni nam odpowiednią opiekę i pomoże w doborze najlepszego zabiegu dla naszej skóry. Wybierając gabinet kosmetyczny, warto sprawdzić opinie i uprawnienia  osoby, która zabieg ma wykonać. Ważne jest, by osoba go wykonująca miała odpowiednie przeszkolenie w tym zakresie.

Zanim zdecydujemy się, na ingerencję chirurgiczną warto, jest poszukać alternatywy, która będzie bezpieczniejsza dla naszego zdrowia, a jej efekty zbliżone do metod inwazyjnych. Należy jednak pamiętać, by możliwość poddania się zabiegom skonsultować ze specjalistą. Może się okazać, że nasz stan zdrowia będzie przeciwwskazaniem do ich wykonania.