Depilacja woskiem - czym różni się od tradycyjnych metod usuwania włosków?

depilacja woskiem Depilacja woskiem to jedna ze skuteczniejszych metod pozbywania się zbędnego owłosienia z okolic bikini, rąk, nóg czy pach. W odróżnieniu od tradycyjnych, mechanicznych metod depilacji tj. użycia maszynki czy pianki, depilacja woskiem pozwala na usunięcie łodygi włosa wraz z cebulką. Ta podstawowa różnica pozwala na uzyskanie znacznie dłuższego efektu gładkiej skóry.

Depilacja woskiem – ile utrzymuje się efekt?

W zależności od indywidualnych predyspozycji danego organizmu i typu włosów, efekt depilacji woskiem utrzymuje się od 4 do 6 tygodni. To czas zdecydowanie dłuższy niż po depilacji wykonanej domowymi sposobami, gdyż golenie maszynką należy powtarzać co najmniej raz w tygodniu, a w niektórych przypadkach nawet częściej. Oprócz wydłużenia efektu gładkiej skóry, depilacja laserowa sprawia, że odrastające włoski są znacznie bardziej jaśniejsze, rzadsze i delikatniejsze. W efekcie, po przeprowadzeniu kilku zabiegów, cieszyć się można znacznie mniej widocznym owłosieniem.

Depilacja woskiem Lykon – dostępne metody

Wyróżnia się dwie metody depilacji woskiem:

• metoda paskowa – wykorzystywana jest na dużych partiach ciała, takich jak plecy, ręce czy nogi. W tym przypadku wykorzystuje się miękki wosk, który rozgrzewa się do temperatury maksymalnie 38 °C na około 10 minut przed zabiegiem. Kolejnym krokiem jest nałożenie go na miejsce, z którego ma być usunięty nadmiar włosków, przykleja się do niego flizelinowy pasek i szybko go zrywa,

• metoda bezpaskowa – wykorzystywana na małych partiach, takich jak pachy, twarz czy okolice bikini; tutaj stosuje się twardy wosk. Cała procedura rozgrzewania i usuwania nadmiernego owłosienia odbywa się tak samo, jedyną różnicą jest fakt, że w metodzie bezpaskowej, nie używa się pasków, lecz zrywa się zaschnięty wosk.

Wszelkie tego typu zabiegi warto wykonywać w Salonach Kosmetycznych. Dlatego też, jeżeli chcesz cieszyć się efektem gładkiej skóry przez cały rok odwiedź Ostrobramska Beauty Clinic i skorzystaj z oferty depilacji woskiem. Zapraszamy!