Fala uderzeniowa cellulit – co to jest?

fala uderzeniowa Cellulit to przypadłość, która nie stanowi poważnego zagrożenia dla zdrowia, a jednak jest jedną z najczęstszych przyczyn wizyt kobiet w gabinetach kosmetologicznych. Cellulit występuje, gdy tkanka tłuszczowa pod skórą wypycha się przez warstwy skóry, tworząc charakterystyczne nierówności i zmarszczki. Te nierówności mogą mieć różne nasilenie, od drobnych grudek do bardziej widocznej „skórki pomarańczowej”. Cellulit nie jest spowodowany jedynie nadmiarem tkanki tłuszczowej; jest to bardziej skomplikowany problem, który może wynikać z kombinacji czynników, takich jak zmniejszona elastyczność skóry, zmiany hormonalne, dziedziczność, dieta, styl życia i brak aktywności fizycznej. Wśród metod radzenia sobie z problemem, jedną z najskuteczniejszych jest fala uderzeniowa. Na czym polega zabieg?

Fala uderzeniowa cellulit – na czym polega?

Fala uderzeniowa to zabieg kosmetyczny, który może być wykorzystywany w celu zwalczania cellulitu. W tej metodzie działania wykorzystuje się falę dźwiękową o wysokiej energii, pod której wpływem ma dojść do zmniejszenia widoczności „pomarańczowej skórki”. Jest to rodzaj terapii niefarmakologicznej, która jest stosowana w celu poprawy struktury skóry i redukcji objawów cellulitu.

Podczas terapii falą uderzeniową, urządzenie generuje fale akustyczne o wysokiej energii, które są skierowane na obszary dotknięte cellulitem. Te fale dźwiękowe przenikają przez skórę i docierają do tkanki tłuszczowej pod skórą. Mają one na celu stymulowanie krążenia krwi, poprawę limfodrenażu oraz pobudzenie produkcji kolagenu, co może przyczynić się do poprawy struktury skóry i zmniejszenia nierówności. Dodatkowo pod wpływem fali uderzeniowej dochodzi do „rozbicia” podskórnej tkanki tłuszczowej i zmniejszenia objętości komórek tłuszczowych, dzięki czemu łatwiejsze jest ich usunięcie.

Jakie są efekty zabiegu falą uderzeniową na cellulit?

Efekty zabiegu falą uderzeniową na cellulit mogą być różne w zależności od pacjenta i indywidualnej sytuacji. Najczęściej już po kilku zabiegach obserwuje się poprawienie struktur skóry, która staje się widocznie wygładzona i jędrniejsza. Takie działanie wynika między innymi z usprawnienia produkcji włókien kolagenowych, odpowiedzialnych za odpowiednie uelastycznienie skóry. Zabieg falą uderzeniową wykazuje pozytywny wpływ na przepływ limfy, dlatego obrzęki w okolicy ud i łydek ulegają zmniejszeniu, przez co nogi stają się optycznie szczuplejsze.

Cała sesja zabiegów falą uderzeniową na cellulit składa się zazwyczaj z kilku zabiegów. Najczęściej zaleca się 12 zabiegów w odstępach tygodniowych, choć pierwsze efekty można zauważyć już po 4-5 zabiegach.

Do kogo skierowane są zabiegi falą uderzeniową na cellulit?

Zabieg falą uderzeniową na cellulit dedykowany jest przede wszystkim osobom zmagającym się z „pomarańczową skórką”. Dodatkowym wskazaniem do zabiegu jest uczucie ciężkości nóg oraz spadek elastyczności skóry w okolicy ud.

Fala uderzeniowa to zabieg ceniony za małą inwazyjność i wysoką skuteczność. Osobom, którym zależy na przedłużeniu efektów zabiegu, zaleca się zdrowy tryb życia i systematyczną aktywność fizyczną.