Jak często farbować włosy?

farbowane włosy Farbowanie włosów to zabieg pielęgnacyjny, z którego korzysta nie tylko wiele kobiet, lecz także mężczyzn. Jest to jednak dosyć inwazyjny zabieg, który znacznie ingeruje w strukturę pasm włosów, wpływa na ich stan i ogólną kondycję.

Jak często farbować włosy?

Wszystko zależy od kondycji włosów i typu danej koloryzacji. Przyjmuje się, że bezpieczne farbowanie włosów to takie, które odbywa się w odstępach od 3 do 8 tygodni. Zalecane minimum to 4 tygodnie. Biorąc pod uwagę stan struktury włosa, oczywistym jest fakt, że grube i odżywione włosy znacznie szybciej zregenerują się do czasu kolejnego farbowania i nie osłabią się podczas następnej koloryzacji, niż w przypadku tych słabych, cienkich i przesuszonych. Kiedy mamy do czynienia z diametralną zmianą koloru włosów, na przykład z brązu na blond, wówczas wiąże się z to również częstszymi wizytami u fryzjera (miesięczny odrost sięga zazwyczaj 1cm). Koloryzacja typu ombre, sombre czy refleksy to mniej ingerujące zabiegi, dlatego też przez wiele tygodni nie fryzura nie wymaga odświeżenia.

Jak zachować koloryzację na dłużej?

W celu uniknięcia częstych koloryzacji, warto przede wszystkim zadbać o odżywienie włosów i używać głęboko nawilżających kosmetyków, takich jak między innymi maski z dodatkiem keratyny, sera czy oleje. Na intensywność danego koloru można wpłynąć dzięki zastosowaniu specjalistycznych środków. Dla przykładu, głębię brązu doskonale podkreśli regularne stosowanie szamponów z wyciągiem orzechów włoskich. W przypadku blondu natomiast rekomendowane jest stosowanie środków pielęgnacyjnych z fioletowym pigmentem. To pozwoli przez dłuższy czas cieszyć się chłodnym odcieniem, bez przebijających się żółtych tonów.

Zadbane włosy, koloryzacja dobrana do typu urody, modna fryzura – to wszystko sprawia, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni czują się dobrze, pewnie i atrakcyjnie. Dlatego też, zabieg farbowania włosów warto wykonać w profesjonalnym Salonie Kosmetycznym, takim jak Ostrobramska Beauty Clinic. Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z ofertą Salonu Fryzjerskiego i skorzystania z usług farbowania włosów. Zapraszamy!