Jakie zabiegi na przebarwienia?

Jakie zabiegi na przebarwienia?

Przebarwiona skóra jest Twoim problemem? To rzeczywiście może być zmartwieniem, gdyż zazwyczaj trudno pozbyć się plam i zmian skórnych wyłącznie domowymi metodami. Czasem masz ku temu predyspozycje genetyczne i uciążliwość może nawracać lub nasilać się w różnych momentach życia. Czy jesteś skazana na nieidealną cerę? Na szczęście nie, a ratunkiem mogą się okazać profesjonalne zabiegi w salonie kosmetycznym.

Zabiegi w domu czy u kosmetyczki?

To podstawowe pytanie, które zadanie sobie wiele kobiet, ale też mężczyzn. Niestety zazwyczaj są oni już po kilku nieudanych próbach czy testowaniu kosmetyków, które zamiast cudu przyniosły im rozczarowanie. Nic dziwnego – problem poważniejszych przebarwień, do których masz skłonności może nawracać, czasem nawet ze zdwojoną siłą. Jak sobie z nim skutecznie poradzić? Włączając do domowej pielęgnacji sesje u profesjonalnego kosmetologa. Zobacz, jakie są najskuteczniejsze i wysoce bezpieczne zabiegi stosowane do likwidowania przebarwień – głównie na twarzy.

Retix C

Retix C to zabieg z retinolem, który jest pochodną witaminy A. Ta, jak wiadomo, wykazuje działanie rozświetlające i jest wprost stworzona dla skóry ze skłonnościami do przebarwień.  Aplikacja substancji o działaniu antyoksydacyjnym i zastosowanie maski z retinolem to dwuetapowy proces, mający na celu stymulację komórek do rozwoju, poprawę jej jędrności, napięcia oraz powstrzymanie postępujących procesów starzenia.

Pozostałe  zabiegi na przebarwienia

Jakie jeszcze zabiegi znajdziesz w ofercie gabinetów? Z przebarwieniami świetnie radzi sobie mikrodermabrazja złuszczająca naskórek i wygładzająca skórę, mezoterapia mikroigłowa, która wygładza zmarszczki i wyrównuje koloryt czy nowoczesny RF Termolifting wykorzystujący fale radiowe lub bezpieczne światło podczerwone, aby widocznie ujędrnić skórę twarzy i nie tylko.

Jaki zabieg na przebarwienia wybrać?

Duży wybór zabiegów likwidujących przebarwienia nie ułatwia podjęcia decyzji. Który z nich wybrać? Na szczęście nie musisz tego ustalać samodzielnie. Znacznie częściej zaplanowanie terapii odbywa się podczas pierwszej wizyty – konsultacji. To moment przeprowadzania wywiadu i zbierania informacji o Twoim stanie zdrowia oraz oczekiwaniach. Trzeba wykluczyć ewentualne przeciwwskazania, ale też zdefiniować budżet. Wtedy można zdecydować o zabiegu, któremu się poddasz. Czasem jest to kilka różnych zabiegów stosowanych naprzemiennie dla uzyskania optymalnych rezultatów. O wszystkim poinformuje Cię Twój zaufany kosmetolog.