Jakie zabiegi na suchą skórę?

Jakie zabiegi na suchą skórę?

Sucha skóra jest niezwykle problematyczna w pielęgnacji i wielu osobom nie udaje się nawilżyć jej w warunkach domowych. Gdy uzupełnienia płynów, stosowanie kosmetyków to za mało, zawsze możesz rozważyć profesjonalne zabiegi. Peeling chemiczny Masopeel Lactic, mezoterapia mikroigłowa i igłowa czy Retix C – to tylko niektóre z propozycji, które znajdziesz w ofercie dobrych salonów kosmetycznych. Zobacz, na czym polegają i kiedy się na nie zdecydować.

Zabiegi w salonie kosmetycznym

Problem niewłaściwego nawilżenia skóry objawia się nie tylko nieprzyjemnym uczuciem ściągnięcia czy łuszczenia, ale też  przyspiesza powstawanie zmarszczek. Jak zatrzymać postępujące procesy starzenia? Co zrobić, żeby spłycić głębsze zmarszczki, odzyskać utracony blask i świeży, zdrowy wygląd skóry? Oto najpopularniejsze zabiegi wykonywane przez profesjonalnych kosmetologów:

  • mezoterapia igłowa – podczas zabiegu kosmetolog wykonuję serię wkłuć. W ten sposób do głębszych partii skóry dostarczane są substancje odżywcze, które regenerują skórę i nawilżają ją,
  • mezoterapia mikroigłowa – ta niechirurgiczna metoda rewitalizacji skóry cieszy się popularnością i zaufaniem. W czasie zabiegu do głębszych partii dostarczane są substancje odżywcze silnie skoncentrowane. W ten sposób zmniejsza się wydzielanie sebum, a zwiększa produkcja kolagenu i elastyny. Skóra pobudzona do rewitalizacji staje się świeża i piękna,
  • peeling chemiczny mesopeel lactic – to zabieg odpowiedni dla skóry wrażliwej i pozbawionej blasku (często w efekcie nadmiernego wysuszenia). Długotrwałe odświeża i nawilża skórę odwodnioną ze skłonnością do powstawania zmarszczek,
  • Retix C – to intensywna kuracja, która szybko i skutecznie poprawia wygląd oraz kondycję skóry. Dostarczany w głąb skóry retinol pozwala rozjaśnić cerę oraz pozbyć się drobnych zmarszczek.

Zabiegi polegające na wprowadzeniu w głębsze warstwy skóry substancji odżywczych i składników aktywnych dają znacznie lepsze rezultaty niż samo tylko działanie powierzchowne.

Dlaczego nawilżanie skóry jest ważne?

Jak widzisz zabiegi nawilżające koncentrują się nie tylko na przywróceniu równowagi hydrofobowej skórze. W ten sposób udaje się także wpłynąć na inne aspekty urody oraz zachodzące w organizmie procesy. Jest to przede wszystkim skoncentrowane uderzenie w postępujące procesy starzenia. Spłycenie zmarszczek, pozbycie się bruzd, cieni pod oczami – będziesz zaskoczona rezultatami, jakich wcześniej nie udało Ci się osiągnąć w domu.