Medycyna estetyczna czy chirurgia plastyczna?

Medycyna estetyczna czy chirurgia plastyczna

Medycyna estetyczna coraz sprawniej spycha chirurgię plastyczną na drugi plan przejmując kolejne obszary. Z założenia są to dwie dziedziny zupełnie różne od siebie. Jednak coraz częściej podążając zupełnie innymi ścieżkami dochodzą do podobnych, żeby nie powiedzieć tych samych efektów. 

Chirurgia plastyczna wybierana tylko tam gdzie nie ma alternatywy

Chirurgia plastyczna kojarzy się z mocno inwazyjnymi metodami, operacją i długą rekonwalescencją. Co prawda oznacza to także przeważnie szybkie efekty. Jednak coraz częściej pacjenci decydują się na większą ilość sesji zabiegów medycyny estetycznej niż zgodę na operację plastyczną. Oczywiście są takie defekty, których nie da się usunąć przy pomocy medycyny estetycznej, jednak najczęściej są to poważne sytuacje, które wymagają ingerencji lekarza. Chęć poprawy własnego wizerunku czy uzyskania efektu odmłodzenia to najczęściej pole do popisu dla medycyny estetycznej. 

Lifting? Wybierz medycynę estetyczną

Do tej pory wielu osobom, które nie są na bieżąco z dostępnymi na rynku zabiegami lifting kojarzy się jedynie z chirurgią plastyczną. Do niedawna jeszcze tak było. Kiedy skóra utraciła swoją sprężystość, a komuś to przeszkadzało musiał udać się do chirurga plastycznego, który robił lifting. Obecnie wystarczy kilka nowoczesnych zabiegów jak np. zabieg HIFU, który przy regularnym stosowaniu pozwoli na uzyskanie porównywalnego efektu. Świetny efekt odmłodzenia daje także regularne wykonywanie zabiegu karboksyterapi.

W tej kwestii bezwzględnym zwycięzcą jest medycyna estetyczna. Dlaczego? Chirurgia plastyczna pozwala na szybki efekt naciągnięcia skóry. Jednak nic pozatym. Nie wpływa w żaden sposób na poprawę jej jakości czy przywrócenie jej elastyczności. Medycyna estetyczna wymaga nieco cierpliwości, jednak finalny efekt będzie zdecydowanie lepszy. 

Szeroki wachlarz usług

Niewątpliwą zaletą medycyny estetycznej jest to, że zajmuje się ona nie tylko problemami związanymi ze starzeniem się skóry, ale także potrafi rozwiązać problem jej wyglądu np. przebarwienia, naczynka czy włókniaki. Wszystko dzięki temu, że kosmetolog ma dostęp do wielu różnorodnych metod, narzędzi i preparatów. Odpowiednio dobrane i zgrane ze sobą potrafią zdziałać naprawdę wiele. 

Kosmetolog to specjalista, który pomoże w doborze odpowiedniego zabiegu

Wiele osób uważa także, że chirurg plastyczny to lekarz, więc metody przez niego stosowane są bezpieczniejsze niż w przypadku gabinetu kosmetologicznego. Wpływ na tę opinię ma z pewnością fakt, że wiele osób trafiło po drodze w ręce niedoświadczonej kosmetyczki, która wykonała dany zabieg nieprawidłowo. Jednak kosmetolog, to osoba, która poza doświadczeniem w swoim fachu i licznymi kursami na koncie posiada wykształcenie wyższe i odpowiednią wiedzę, w tym podstawową wiedzę z zakresu medycyny. Dlatego decydując się na wykonanie jakiegokolwiek zabiegu z zakresu medycyny estetycznej postaw na sprawdzony salon.