Skóra gładka jak aksamit. Czy to możliwe?

Marzeniem każdej kobiety jest gładka skóra bez zbędnych włosków w niechcianych okolicach t.j. nogi, ręce, pachy, bikini czy okolica górnej wargi tzw.wąsik.

depilacja laserowa

Również mężczyźni borykający się z nadmiernym owłosieniem np. na plecach chętnie pozbywają się niechcianych włosków.

Na rynku kosmetycznym dostępne są przeróżne formy usuwania owłosienia. Najbardziej skuteczną, dająca najdłuższe rezultaty w postaci gładkiego ciała jest epilacja laserowa.

I tu na przeciw oczekiwaniom klientów firmy z urządzeniami laserowymi prześcigają się w coraz to nowszych rozwiązaniach.

Według specjalistów z Ostrobramska Beauty Clinic niezmiennie od lat najlepszym laserem na rynku, który zdobył wiele prestiżowych nagród oraz pierwszych miejsc w rankingach na najskuteczniejszą technologię laserową jest Light Sheer Desire.

Laser diodowy LightSheer Desire został wyprodukowany przez amerykańską firmę Lumenis i jest jednym z najnowoczeniejszych i najbezpieczniejszych urządzeń do epilacji na rynku. Warto podkreślić, że posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości FDA oraz certyfikat ISO 9001.

Działanie tego lasera opiera się na działaniu fototermolizy selektywnej. Ale o czym właściwie mowa? Już tłumaczymy!

Skupiona wiązka światła laserowego o długości 805nm wnika w głąb cebulki włosa, tam podgrzewając niszczy go trwałe. Wszędzie tam gdzie melanina jest widoczna we włosie laser ją wychwyci i dotrze.

Specjalna głowica LightSheer HS, do większych obszarów, posiada system Vacum, pozwalając bardziej precyzyjnie i mniej boleśnie wykonać zabieg na takich obszarach jak:
– nogi,
– plecy,
– tors,
– ręce.

Mniejsza głowica LightSheer ET wyposażona została w opatentowany system chłodzenia by zabieg był bardziej komfortowy na mniejszych obszarach t.j.:
– wąsik,
– broda,
– baki,
– pachy,
– bikini.

Jak należy przygotować się do zabiegu?

Dzień przed epilacja należy dokładnie zgolić wszystkie włoski w miejscu zabiegowym. Jeśli okolica jest trudno dostępna i nie jesteś pewna/pewny czy zrobisz to dobrze nie martwi się, nasi specjaliści w Ostrobramska Beauty Clinic bezpośrednio przed zabiegiem zadbają by w tej okolicy włoski zostały dokładnie usunięte bezpośrednio przed wykonaniem zabiegu.

Pamiętaj żeby nie stosować balsamów brązujących czy samoopalaczy w miejscu zabiegowym co najmniej 2 tyg. przed epilacją.

Również zażywanie pewnych antybiotyków czy leków może nie być wskazane przed rozpoczęciem serii epilacji, dlatego zawsze niezbędna jest konsultacja przed zabiegiem.

Gdy zostaniesz zakwalifikowana/ny do zabiegu można rozpocząć serie zabiegową.

Ile epilacji laserowych potrzebujesz?

To zależy od różnych czynników. Chcąc wyeliminować do 98% owłosienia potrzeba średnio 6-8 zabiegòw.

Pamiętaj, że laser działa tylko na włosy w etapie wzrostu czyli w tzw. fazie anagenu.

Żeby zabieg był skuteczny należy go powtarzać średnio co 6 tygodni, aż do osiągnięcia zamierzonego efektu.

Efekt epilacji utrzymywać się będzie nawet do kilku lat jeśli wszystkie zalecenia zostały zachowane a przeciwwskazania wyeliminowane.

Co może wpłynąć na małą skuteczność epilacji laserowej?

Choroby przewlekłe, autoimmunologiczne, zła kwalifikacja do zabiegu, nieregularne wykonywanie zabiegów w serii, niestosowanie się do zaleceń terapeuty.