Mezoterapia czy karboksyterapia – który zabieg wybrać?

Oferta gabinetów kosmetycznych z roku na rok się zwiększa. Nowoczesne technologie i innowacyjne metody upiększania ciała sprawiają, że coraz więcej osób może skorzystać z usług doświadczonych specjalistów wykorzystujących profesjonalne narzędzia w celu pozbycia się drobnych zmarszczek i wygładzenia skóry. Wśród najpopularniejszych zabiegów upiększających wyróżniamy mezoterapię i karboksyterapię.

Mezoterapia igłowa – co to jest i na czym polega?

Mezoterapia igłowa to zabieg, któremu można poddać praktycznie wszystkie partie ciała. Ta metoda polega na  wprowadzaniu substancji odżywczych, witamin, minerałów i czasem leków do skóry za pomocą mikroigieł. Proces ten ma na celu dostarczenie składników odżywczych bezpośrednio do warstw skóry, gdzie są najbardziej potrzebne. W mezoterapii igłowej można wykorzystywać różnego rodzaju substancje odżywcze. Najczęściej zabieg wykonywany jest z wykorzystaniem odpowiednio dobranej przez specjalistę postaci kwasu hialuronowego, który dostarczony pod skórę, pomaga usprawnić naturalne procesy regeneracji komórkowej.

Mezoterapię igłową wykonuje się między innymi w celu redukcji zmarszczek i wygładzenia skóry,  redukcji rozstępów i blizn czy stymulacji wzrostu włosów.  Zabieg uważany jest za bezpieczny i mało inwazyjny, i przy przestrzeganiu zaleceń pozabiegowych nie wymaga szczególnej rekonwalescencji. Metoda ta polecana jest przede wszystkim osobom potrzebującym kompleksowego odżywienia skóry twarzy, pacjentom, którzy chcą pozbyć się drobnych zmarszczek i wygładzić oraz ujędrnić skórę na różnych obszarach ciała.

Karboksyterapia – co to jest i na czym polega?

Karboksyterapia to procedura kosmetyczna polegająca na wstrzykiwaniu pod skórę odpowiednio dobranych dawek medycznego dwutlenku węgla. Celem zabiegu jest usprawnienie krążenia krwi i stymulacja naturalnej produkcji kolagenu. Karboksyterapię wykonuje się również u osób, którym zależy na redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej.

Zalecenia do przeprowadzenia karboksyterapii to między innymi:

  • zwiotczała skóra;
  • cienie i worki pod oczami;
  • cellulit;
  • rozstępy i blizny;
  • wypadanie włosów;
  • trudno gojące się rany.

Efektem zabiegu jest poprawa dopływu tlenu do wybranych partii ciała, co przedkłada się na poprawę wzrostu włosów, szybszą redukcję cellulitu czy redukcję rozstępów.  Do udowodnionych rezultatów można zaliczyć także przyspieszenie gojenia się ran i owrzodzeń żylakowych.

Mezoterapia czy karboksyterapia – co wybrać?

Zarówno mezoterapia, jak i karboksyterapia uważane są za zabiegi o wysokim stopniu skuteczności, stąd też wzięła się ich popularność. Wybór między jednym a drugim zabiegiem może być trudny, dlatego warto skonsultować się ze specjalistą z zakresu medycyny estetycznej, który dokładnie oceni stan skóry i włosów pacjenta, przeprowadzi wywiad i doradzi, która procedura będzie skuteczniejsza w konkretnym przypadku. Warto pamiętać, że obie metody, choć nie są bardzo inwazyjne, mogą nie być wskazanie niektórym osobom. Dlatego zarówno mezoterapię, jak i karboksyterapię należy wykonywać w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, gdzie podczas wywiadu specjalista określi, czy istnieją ewentualne przeciwwskazania do przeprowadzenia którejś z metod.